22/10/2014

Kategori: Lajme

Sulmohet parlamenti Kanadez. Policia vret agresorin

Nje ngarje e rende ka ndodhur ne parlamentin Kanadez. Nje i ri ka sulmuar me arme institucionin e larte dhe kamerat e brendshme kane regjistruar gjithcka. Policia kanadeze ka raportuar se agrsori eshte qelluar nga nje polic dhe ka mbetur i vdekur. Ende nuk dihet identiteti i agresorit dhe motivet e ketij sulmi.

260 views