06/05/2015

Kategori: Sport

Super Messi, Barcelona mposht Bayernin (Video)

Barcelona ka shenuar fitore me rezultat 3-0 ndaj Bayernit, duke qene keshtu vetem nje hap larg finales se Liges se Kampioneve te ketij edicioni. Pjesa e pare perfundoi pa gola, me nje super-Neuer i cili e ndali nje rast perfekt ndaj Suarezit. Pjesa e dyte ishte krejtesisht ndryshe. Messi ne minuten e 77’ shenon golin e pare fale nje goditjeje perfekte me te majten e tij. Dhe, tre minuta me vone, argjentinasi ben nje super-depertim ndaj Boatengut, dhe me te djathten e tij arrin ta mposht Neuerin ne menyre perfekte. Ne minutat shtese, Neymar shenon dhe golin e trete per Barcelonen, duke vulosur rezultatin perfundimtar te takimit, 3-0. Ndeshja e kthimit zhvillohet ne Gjermani, ndersa Barcelona ne kete ndeshje shkon me epersine e tre golave

250 views