10/11/2014

Kategori: Lajme

Vucic-it i iken truri. Nuk e respekton mikun (video)

Kryeministri Edi Rama e ka bere per uje te ftohte homologun e tij serb, Aleksander Vucic gjate konferences per shtyp. Kosova eshte bere shkak per deklarata shume te forta nga ana e dy kryeministrave, pas nje takimi 40-minutesh koke me koke mes tyre. Ne fjalen e tij, Rama theksoi se Kosova eshte e pavarur dhe ky eshte nje fakt. Por ne kete moment kryeministri Alaksandar Vucic, ne shenje demonstrative me nje nenqeshje ne fytyre hoqi kufjen e perkthimit. Vucic nuk mundi te pertypte dot deklaraten e homologut te tij shqiptar, se “Kosova e pavarur eshte nje fakt”, duke e mbyllur konferencen para kohe e madje duke mos treguar respekt, e madje nuk i dha as doren. Nderkohe ndersa kryeministri Rama foli per Kosoven Radio Televizioni i Serbise ndaloi perkthimin.

422 views