05/11/2014

Kategori: Sport

Zenit – Bayer Leverkusen 1 – 2 Gjermanet shume prane kualifikimit

Bayer Leverkusen ka marre nje fitore me shume vlere ne Rusi kunder Zenit te Shen Petersburgut. Pas nje pjese te pare te perfunduar pa gola, ne pjesen e dyte ishte koreano jugori Heung Min Son qe ne 5 minuta, 68 dhe 73 i hap rruge suksesit te 'aspirinave'. Ne minuten e 89 ishte Rondon qe shkurton diferencen. Tani Leverkusen ka 9 pike dhe eshte shume prane kualifikimit per ne raundin tjeter.

144 views