Videoklipet qe kane marre mbi 1 miliard klikime ne Youtube

Lidhur me artikullin:

Vitin e kaluar, vetem dy videoklipe kane marre mbi nje miliard shikime. “Gangnam Style” i PSY-se dhe “Baby” i Justin Bieber-it.
Mirepo, javen e kaluar, listes se videoklipeve me mbi 1 miliard klikime ne platformen me te madhe te videove, Youtube, i eshte shtuar edhe kenga “Lean On” e Major Lazer-it.

Ne vijim, ju sjellim listen e 14 videoklipeve qe kane marre mbi nje miliard shikime ne Youtube:

1. PSY – “Gangnam Style” – 2.5 miliarde shikime
2. Taylor Swift – “Blank Space” – 1.4 miliard shikime
3. Wiz Khalifa ft. Charlie Puth – “See You Again” – 1.34 miliard shikime
4. Mark Ronson ft. Bruno Mars – “Uptown Funk” – 1.28 miliard shikime
5. Justin Bieber ft. Ludacris – “Baby” – 1.27 miliard shikime
6. Taylor Swift – “Shake It Off” – 1.26 miliard shikime
7. Katy Perry ft. Juicy J – “Dark Horse” – 1.24 miliard shikime
8. Enrique Iglesias ft. Descemer Bueno and Gente de Zona – “Bailando” – 1.23 miliard shikime
9. Katy Perry – “Roar” – 1.217 miliard shikime
10. Meghan Trainor – “All About That Bass” – 1.2 miliard shikime
11. OneRepublic – “Counting Stars” – 1.1 miliard shikime
12. Sia – “Chandelier” – 1.07 billion
13. Major Lazer & DJ SNAKE ft. MØ – “Lean On” – 1.018 miliard shikime
14. LMFAO ft. Lauren Bennett and GoonRock – “Party Rock Anthem” – 1.010 miliard shikime

Tre videoklipe, te cilat jane lansuar vitin e kaluar, kane marre mbi 900 milione shikime deri me tani, ato jane: “Sugar” e Maroon 5 (983 milione shikime), “Hello” e Adeles (949 milione shikime) dhe “Love Me Like You Do” e Ellie Goulding (909 milione shikime).

Ndersa, videoklipit “Love the Way You Lie”, bashkepunim i Eminem-it dhe Rihannas, i cili eshte hit i vitit 2010, i duhen vetem edhe tre milione shikime per te arritur ne shifren nje miliard.