Xing me Ermalin. Ja pyetjet qe moderatori do ti beje Sali Berishes

Siç eshte anonçuar prej disa ditesh, me spote me shume humor, sonte fillon programi i ri i Ermal Mamaqit, i cili tashme eshte spostuar ne TV “Klan” dhe ka emrin e ri “Xing me Ermalin”.
eshte njoftuar edhe vete nga Mamaqi ne rrjetet sociale qei ftuari i pare do te jete ish-kryeministri Sali Berisha.

Si fillim, Ermali i ka shkuar ne zyren e tij, ku Berisha ben dhe nje pershendetje dhe e fton publikun ta ndjeke, ndersa Mamaqi i kerkon publiktn t’i beje pyetje Berishes. Duke pasur parasysh se ata qe e ndjekin me se shumti Ermalin jane te rinj, edhe pyetjet jane kryesisht me humor, nganjehere pak cinike, por qe gjithsesi shkojne ne te njejten linje me emisionin e Ermalit, i cili ofron shume humor, shkruan ‘Panorama Plus’.

Ja disa nga pyetjet pikante qe kane bere ndjekesit per Berishen:

PYETJE NGA POLITIKA

– Sikur ta kesh edhe nje here Shqiperine ne dore, cila do te ishte gjeja e pare qe do beje?

– Baci Sali ç’ndodhi me Lazaratin?

– Nga 1 deri ne 10, sa mendon se do t’i kesh mundesite qe te fitosh prape?

– Zoti Sali vetem Lulin hiqe nga posti se la nam, eshte kot fare.

– Doktorr … a do e sheronit Edin po t’i binte infarkt ne Parlament?

– A ju ka zhgenjyer ndonjehere Qytetari Dixhital?

– Çfare mendoni per hyrjen e Nard Ndokes ne “Dance with me”.

– Pse ngele t’u tregu fushat e hashashit. Leri te punojne njerezit se jane fukarenj (Rama dhe shoket e tij) .

PYETJE PRIVATE

– Ke marre ndonje leke qe ke ardhe ketu tek Ermali?

– A kishe bo bashkepunim me Noizy-n?

– Sa femna ke pas?

– Si i ke qejf pjeshkat, me push apo pa push?

– A shef filma erotike?

– A keni njohje me Stresin, reperin nga Tropoja?

– A jeni futur ndonjehere ne kazino, loto apo sexshop?

– Pse nuk e ben operacion hunden si Eni Koçi?

– Sa femra keni pelqyer gjate jetes suaj?

– Si i keni marredheniet me Arminen?

– Ku e gjen gjithe ate energji? Çfare pi? Nese nuk pi, je i sigurt qe nuk pi?

– O Sali, o vella, hajde prape se beme shaka!