Zbulohet laborator droge ne Durres. 7 persona ne pranga

Lidhur me artikullin:

, ndersa shtate persona u arrestuan ne flagrance. Operacioni i koduar “Koordinata” u krye ne bashkepunim edhe me Drejtorine e Policise se Shkodres dhe Tiranes dhe u sekuestruan rreth 700 kilograme lende narkotike kanabis sativa.

Policia e Durresit permes nje njoftimi zyrtar deklaron se operacioni eshte duke vijuar ne terren ne zone e ish-Kenetes, aty ku u zbulua laboratori. Ende nuk ka te dhena zyrtare per emrat e te arrestuarve, por Shqiptarja.com meson permes burimeve se ne mesin e te prangosurve ka biznesmene nga Tirana, Shkodra dhe Durresi.

Policia thote se nga ky aksion ku jane perfshire efektive nga tre drejtori policie, priten arrestime te personave te tjere te perfshire ne kete veprimtari kriminale.

Nga hetimet paraprake dyshohet se kanabisi sigurohej nga Tirana dhe Shkodra, perpunohej ne Durres dhe trafikohej jashte Shqiperise, me destinacion kryesor Italine.

Hetimi per zbulimin e ketij grupi eshte kryer ne bashkepunim me Prokurorine e Krimeve te Renda.

dorge1 droge2 droge3

shqiptarja.com